Vanya vdiq nga një plagë me armë zjarri, jo nga mbytja

Foto: Shtypi i Lirë

14-vjeçarja Vanja Gjorçevska, e cila u gjet e vdekur të dielën në rrethinën e Shkupit, nuk ka ndërruar jetë nga mbytja, siç u përfol, por është qëlluar me armë zjarri, njoftoi sonte ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

Në pyetjen e gazetarit, Spasovski tha se do të tregojë obduksioni, por është plagë me armë zjarri.

Palevski është sjellë nga Beogradi në Bullgari nga një person nga Shkupi, ai është arrestuar në Balikesir të Turqisë.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës