Vanya u lidh dhe u vendos në një thes gjumi në bodrumin e ndërtesës ku ajo jetonte

Foto: Shtypi i Lirë

Mësohet se Vanja Gjorçevskën e lidhën dhe e futën në një thes gjumi në bodrumin e objektit ku ajo banonte dhe më pas e kishin nxjerrë nga ndërtesa. TV 24 nga burime hetimore.

I dyshuari i parë Ljupço Palevski, i cili po ashtu kishte pronë në të njëjtin objekt, kishte edhe çelësin e dhomave të bodrumit, si dhe të derës hyrëse. Ndryshe, objektin e ka ndërtuar kompania “Upa Enterprise”, pronar i së cilës ishte Palevski dhe në të kaluarën kanë qenë edhe zyrat e kompanisë.

Kështu shpjegohet edhe rrëmbimi i saj pa u vënë re nga godina e cila ndodhet në afërsi të Parkut të Qytetit dhe në afërsi të së cilës ka shumë objekte hotelerie.

 

Kërkoi ekstradimin e Palevskit për t'u gjykuar për vrasjen e Vanjës dhe Pançes

Avokati që e çoi Palevskin në Beograd “kurret” nga masat e sigurisë, kurse për strumicin që e çoi në Turqi – propozoi paraburgim.

Nëna e Vanya: Nuk mund ta kuptoj pse vajza ime e bukur është në varr

Kalajjiev: Ekstradimi i Palevskit mund të zgjasë një ose dy muaj

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës