Valyon Etemi do të mungojë në ndeshjet kundër Ukrainës dhe Anglisë për shkak të lëndimit

foto: EPA-EFE / GEORGI LICOVSKI

Kombëtarja A e Maqedonisë po përgatitet për ndeshjet e reja kualifikuese për Kampionatin Evropian 2024.

Më 16 qershor do të luajë kombëtarja e trajnerit Blagoja Milevski Ukrainë, dhe tre ditë më vonë në “Old Trafford” të Mançesterit e presin Anglia.

Milevski tashmë ka shpallur listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjet e ardhshme, Bojan Miovski është i lënduar, ndërsa Darko Çurlinov është i shtruar në qendrën klinike në Beograd për shkak të komplikimeve shëndetësore.

Të dhënat e fundit thonë se përzgjedhja jonë ka mbetur pa opsion tjetër në sulm, në listën e të lënduarve është edhe ai Valyon Etemi, futbollisti i klubit turk Istanbulspor.

Për shkak të dëmtimit, Etemi nuk po arrin të vihet në dispozicion të Kombëtares A për takimin e ardhshëm dhe ndeshjet ndaj Ukrainës dhe Anglisë.

Mbetet për t'u parë nëse stafi stërvitor do të vendosë për një thirrje të mundshme shtesë. Milevski aktualisht ka në sulm Aleksandar Trajkovskin, Milan Ristovskin, Dorian Babunskin, Ilija Nestorovskin, Ljupçe Doriev dhe Stefan Ashkovskin.

Biletat për ndeshjen me Ukrainën me çmim prej 300 dhe 400 denarë

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës