Krimi i tmerrshëm në Serbi: I hodhi benzinë ​​djalit dhe i vuri flakën, ai erdhi ta vizitonte sepse ishte në arrest shtëpie

Policia serbe / Foto: MPB

Policia nga Zrenjanini me urdhër të prokurorisë publike themelore në Kikindë ka arrestuar 44-vjeçarin S.M. nga afërsia e Nova Cërnjës për shkak të ekzistimit të dyshimit të bazuar se ka kryer vepër penale të dhunës në familje.

Ajo dyshohet se mbrëmë rreth orës 19:XNUMX në shtëpinë e familjes në Srpska Crnja pas një zënke, i ka derdhur lëng të ndezshëm mbi të, pas së cilës djalit për arsye ende të paqarta i kanë marrë flakë rrobat.

Djali është konstatuar me lëndime të rënda fizike në Qendrën Emergjente të spitalit në Zrenjanin, më pas është transferuar në Klinikën e Kirurgjisë Plastike në Novi Sas.

Për S.M. i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë dhe me kallëzim penal do të mbahet në Prokurorinë Themelore Publike në Kikindë.

Djali A.T. është në gjendje të rëndë, ndërsa babai i tij Rade tha për media se nuk e kupton se si nëna ka mundur ta lëndojë fëmijën e saj.

- Ai është djali im më i madh. Kjo është një plagë e madhe për mua dhe e kam të vështirë të flas. Ai ka pësuar djegie, më shumë se 50 për qind, me siguri do të humbasë shikimin dhe flokët i janë djegur plotësisht, tha babai i tij.

Ai tregon se është i vetëdijshëm se djali i tij ndonjëherë ka ditur të provokojë nënën e tij, por nuk mund të gjejë arsye për atë që ka ndodhur.

- Cila nënë mund t'ia bëjë këtë fëmijës së saj: Më la mua, shkoi te një burrë tjetër. Aco ishte inatosur për këtë dhe e kuptoj, ai dinte ta shante, por nuk ka gjëra që mund t'i thoshte që ajo ta digjte për këtë, thotë ai.

Gruaja e dyshuar ishte duke vuajtur dënimin me arrest shtëpiak pa monitorim elektronik, ndërsa djali i saj ka ardhur për ta vizituar kur pas një zënke e ka derdhur me benzinë ​​dhe i ka vënë flakën.

Sipas djalit të saj më të vogël, ajo la tetë fëmijët me burrin e saj të parë dhe shkoi të jetonte me një burrë tjetër, i cili ishte gjithashtu një alkoolist. Ajo u dënua për shkak të lëndimeve të rënda trupore, por nuk kaloi kohë në burg.

- Po të kishte marrë dënim me burg, nuk do të kishte ndodhur asgjë nga këto, thotë i biri.

Hetimet për rastin janë në vijim, por nuk mund të konstatohet nëse ajo i ka hedhur vërtet benzinë ​​djalit dhe i ka vënë flakën. Djali i plagosur nuk është marrë në pyetje për shkak të gjendjes së tij të keqe, sipas hetimeve për këtë akt të shëmtuar.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës