Tmerr në Serbi: Vëlla e motër vranë njerkën, goditën 41 thikë babanë

Foto: Lajmet

Njëzet e tre vjeçari M.P. nga fshati Treshnjevicë afër Paraqinit u arrestua me dyshimin se kishte vrarë partnerin e babait të tij dhe më pas tentoi të vriste të atin Milos P.

Është arrestuar edhe motra e tij deputete. në moshën 27 vjeçare i cili dyshohet për veprën penale të vrasjes së mbetur në tentativë në bashkëpunim.

Djali ka pranuar në komisariat mëngjesin e sotëm se ka sulmuar të atin, por ka deklaruar edhe se ka vrarë njerkën e tij, Marina M. Menjëherë në vendin e krimit ka shkuar patrulla e policisë, ku trupi i pajetë i të ndjerit është gjetur i përmbysur në një pellg gjaku.

Është e pazakontë që me gjithë 41 plagët e marra me thikë, babai ka arritur të kapë thikën dhe ka vrapuar drejt fqinjëve, nga ku kanë lajmëruar policinë dhe urgjencën, të cilat i kanë riparuar plagët në spitalin e Paraqinit.

Vëllai dhe motra janë në paraburgim.

“Kam folur me nënën time dje pasdite. Gjithçka ishte në rregull. Ajo po shkonte drejt koshit për të hedhur mbeturinat, duke përgatitur dru zjarri për mbrëmjen. Nuk kishte asnjë tregues se kjo mund të ndodhte”.

Kjo është deklarata për Blitz.rs nga Violeta Zhivanovic Krkiq, vajza e Marina M, e cila u vra brutalisht mbrëmë në shtëpinë e saj në fshatin Treshnjovicë afër Paraqinit.

Violeta tregon për Blitz.rs se nëna e saj shkonte mirë me Milos, me të cilin ishte në një lidhje jashtëmartesore prej dhjetë vitesh, por jo me dy fëmijët e tij – Milicën dhe Markon.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës