Tmerri në Novi Sad: Një burrë dhe një grua u hodhën nga një ndërtesë, pasi kishin vrarë më parë fëmijët e tyre

Petrovaradin: Foto - Free Press/Aneta Stojkovska

Qytetarët e Novi Sadit janë shqetësuar rëndë mbrëmë pas lajmit se një çift i ri i martuar i ka marrë jetën vetes duke u hedhur nga një diamant. Informacioni që ai ndan sot Nova.rs.tregojnë dyshime se ata kishin vrarë më parë fëmijët e tyre.

Zëdhënësi i UP-së Novi Sad ka konfirmuar se policia ka gjetur trupat e pajetë të dy fëmijëve në adresën ku jetonin bashkëshortët.

“Me thirrjen e policisë, ekipi i ndihmës mjekësore emergjente ka ndërhyrë dhe ka konstatuar vdekjen e dy fëmijëve meshkuj të lindur në vitin 2020 dhe 2023”, tha zëdhënësi i Shërbimit Emergjent Mjekësor të Novi Sadit, Dr. Zoran Krulj.

Në Petrovaradin, ku jetonte çifti i martuar, u gjetën trupat e dy djemve të moshës 1 dhe 3 vjeç.

Për momentin nuk dihet se si ka ndodhur kjo tragjedi. Hetimi është në vazhdim.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës