Nesër do të mbahet një përkujtimore për nder të maestro Milan Zavkov

Foto: Ekrani i shtypjes Facebook

Nesër më 8 shkurt 2023 (e mërkurë) do të mbahet tubimi përkujtimor në nder të instrumentistit dhe autorit më të mirë të muzikës. Milan Zavkov.

Përkujtimi do të fillojë në orën 10:12 në Fojerin e Operës dhe Baletit Kombëtar dhe dërgimi i fundit do të bëhet në orën XNUMX:XNUMX, në kapelën e Varrezave të Qytetit Buthel. Një orë më vonë do të bëhet varrimi i eshtrave.

Maestro Milan Zavkov vdiq papritur mbrëmjen e djeshme, në moshën 61-vjeçare. Ai la pas shumë performanca të larta dhe vepra muzikore antologjike. Kolegët kanë humbur një koleg të shquar dhe gruaja dhe vajzat e tij, një bashkëshort dhe baba i mrekullueshëm, thuhet në njoftimin nga Valle NU.

Vdiq Milan Zavkov, virtuoz maqedonas fizarmonikë dhe krijues i muzikës

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës