Nesër do të mbeten pa rrymë disa pjesë të komunave Saraj, Karposh dhe Gjorçe Petrov dhe disa fshatra të Shkupit.

Energji elektrike / Foto: MPB

EVN Maqedoni dhe Qendra Rajonale për Menaxhim me Kriza informojnë se nesër (e diel) nga ora 04:08 deri në XNUMX:XNUMX të mëngjesit, pa rrymë do të mbeten më shumë fshatra dhe vendbanime të Shkupit nga komunat Saraj, Karposh dhe Gjorçe Petrov.

Sipas njoftimit, përdoruesit nga fshati Volkovë, fshati Kondovë, fshati Gorno dhe Dolno Svilarë, fshati Graçan, fshati Radushë, fshati Dvorcë, fshati Kopanicë, fshati Rashë, Fshati Bojane, dhe fshati Saraj nuk do të ketë rrymë, fshati Glumovë, fshati Grcec, fshati Shishevë, fshati Arnakija, fshati Paniçari, fshati Raoviq, fshati Laskarci, fshati Lubin, fshati Bukoviq, fshati Matka, Karposh 3, Karposh 4, një pjesë e Vlaes, një pjesë e Hromit, Momin Potokut, Zlokuçanit, një pjesë e Kozles, një pjesë e Nerezit dhe Taftalidze (komuna Saraj, Karposh dhe Gjorçe Petrov).

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës