Një tjetër portugez po vjen në Wolverhampton

Gonzalo Guedes/foto: EPA-EFE/Juan Carlos Cardenas

Futbollisti i Valencias, Gonzalo Guedes do të vazhdojë karrierën e tij në Wolverhampton, ka konfirmuar skuadra spanjolle.

“Marca” shkruan se Valencia pranoi ofertën e Wolverhampton për portugezin me vlerë 30 milionë euro plus 10 milionë përmes bonuseve.


Guedes e filloi karrierën e tij në Benfica, ndërsa në vitin 2017 kaloi te PSG. Portugezi më pas përfundoi në huazim te Valencia, i cili më vonë bleu kontratën e tij për 40.000.000 €.

Portugezi luajti 198 ndeshje me fanellën e Valencias dhe shënoi 40 gola dhe pati 32 asistime.

Video e ditës