Një tjetër incident në shkollat ​​serbe: Një nxënës i shkollës fillore sulmoi një mësues në klasë

Shkolla "Vëllazëria-Edinistvo" në fshatin Kutsura / foto: Ružica Kovačević / Google Maps

Një incident ka ndodhur në shkollën fillore “Bratstvo Jedinstvo” në fshatin Kutsura afër qytetit serb të Vrbas, kur një nxënës 13-vjeçar fillimisht verbalisht dhe më pas e ka sulmuar fizikisht mësuesin, raporton “Politikë".

Sipas RTS, ngjarja ka ndodhur më 31 janar dhe policia ka ardhur në shkollë pasi drejtori ka raportuar sulmin.
Dialogu mes Laliçit dhe Belivuk u sigurua nga gjashtë roje

Drejtori i shkollës, Senka Muchenski, në një deklaratë, thekson se shkolla ka reaguar menjëherë dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për mbrojtjen e punonjësve dhe nxënësve të shkollës.

Ajo ka deklaruar se po vepron sipas rregullores dhe se në këtë moment vlerësohet se nuk është në interesin e punonjëses dhe fëmijës të japin më shumë informacion.

Duke qenë se bëhet fjalë për një djalë 13-vjeçar nuk mund të mbajë përgjegjësi penale. Rasti i është përcjellë Prokurorisë kompetente dhe Qendrës për Punë Sociale për procedim të mëtutjeshëm.

VIDEO: Nxënësit në Serbi rrahën një mësuese, ngacmimin e kanë regjistruar me celular

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës