Video gazmore: Gorilla në një kopsht zoologjik bën një shfaqje për vizitorët

gorilja
Foto: Ekrani i printimeve / TickTock

Një vizitor në Kopshti Zoologjik ajo u trondit nga pritja kur gorilla e befasoi me një ndërhyrje të stilit të yllit të Hollivudit.

Tina Flick në TikTok postoi një video të ndërhyrjes së papritur të gorilës përmes hapjes, e cila rrëshqiti në dysheme deri në xhami, para së cilës vizitorja e habitur u gjend.

Për ta bërë përshtypjen të plotë, gorilla ktheu shpinën dhe eci drejt hapjes me qëndrim, por nuk harroi të kthehej edhe një herë dhe t'i jepte grupit të vizitorëve një pamje të rëndësishme.

@its_just_me0215 #cenzoo #gorillatag #slideshow ♬ tingull origjinal - Tina Flick

Në video dëgjohen të qeshura dhe TikToker thotë se ajo ishte e frikësuar. Videoja u bë virale, duke mbledhur mbi një milion shikime dhe mbi 10 milion pëlqime.

“Epo kështu futesh”, komentoi një përdorues, ndërsa një tjetër shtoi: “Ai edhe po qesh, këtë e ka bërë më parë”.

Pasi video u bë virale, u zbulua se ishte një gorillë e quajtur Kenzo, një gorillë e shkathët 26-vjeçare në kopshtin zoologjik Columbia, një qytet në Karolinën e Jugut. Kenzo i pëlqente të pushonte dhe të hante fruta dhe perime të freskëta, dhe siç mund ta shihnim, atij i pëlqen të dukej më së miri.

Video e ditës