Ajo hyri në një sekt që i lau trurin dhe tani aktorja më e bukur është kthyer në derë të madhe

Foto: Instagram

Një nga aktoret më të bukura dhe më të talentuara në botë, Michelle Pfeiffer, mahnit publikun me rolet dhe karizmën e saj të veçantë që nga fillimi i viteve 1980 dhe me aktrimin e saj në "Brilliant 2", "Scarface", "Gënjeshtra të pafajshme", "The Fantastic Baker Boys" "Age of Innocence", "Dangerous Minds", "Batman", "Witches of Eastwick"..., fituan përgjithmonë zemrat e adhuruesve të filmit.

Ndonëse karriera e saj ishte në ngritje, Mishel shpesh zhdukej nga ekrani i madh, ndaj regjisori i “Mother” e pyeti publikisht aktoren se kush e mbante atë, dhe ajo i është përgjigjur në një intervistë për revistën “Interview”.

- Nuk pushova kurrë së dashuruari aktrimin. Unë jam tipi i personit që dua ekuilibrin kur bëhet fjalë për punën. I zgjodha rolet me shumë kujdes, sa kohë do të më duhet për të bërë një film sepse dua të përshtatem në jetën time private dhe të biznesit. Ndërkohë u bëra marramendëse dhe nuk di çfarë t'ju them - u zhduka, ashtu është - tha dikur aktorja.

Pfeiffer shpesh shmang tubimet publike, intervistat, shfaqjet dhe ky ishte shpjegimi i saj.

“Po mendoja pse nuk më pëlqejnë aq shumë intervistat. Mendoj se është një frikë e vazhdueshme se njerëzit do të kuptojnë se unë jam një mashtrues dhe do të më zbulojnë. E kuptoni se çfarë po përpiqem t'ju them? “Njerëzit më në fund do ta kuptojnë se nuk e kam idenë se si të veproj dhe se kam qenë thjesht me fat”.

Aktorja ishte shumë aktive deri në vitin 2002. Pas “White Oleander”, ajo realizoi disa filma në intervale më të gjata.

Michel Fajfer 1995. viti

Foto: Profimedia

Përpara se të arrinte sukses në Hollywood, ndërsa ndiqte klasa aktrimi dhe diksioni në Los Anxhelos, Michelle naive u manipulua plotësisht nga një çift misterioz që drejtonte një kult metafizik dhe vegjetarian.

Ata mblodhën njerëz dhe i penguan ata të pushtoheshin nga luksi i Hollivudit, duke konsumuar alkool, opiate dhe nikotinë. Michelle u ndikua nga një kult i pazakontë dhe u detyrua të paguante rrogën e saj të plotë mujorea.

“Kur mendoj për atë periudhë, më kujtohet se sa i larë truri dhe mbi çfarë jam ulur nga frika se mos bie nën ndikimin e famës”, tha aktorja dikur bukuroshe.

Michelle ka qenë e martuar për shumë vite me veteranin e televizionit David E.. Kelly që bëri shumë seriale dhe filma të suksesshëm. Çifti për herë të parë adoptoi një fëmijë në vitin 1993 dhe një vit më vonë Michelle lindi një djalë.

Michelle Pfeiffer dhe superylli David E. Kelly

Foto: Profimedia

- Tani dua shumë të punoj, sepse mundem. Vitet e fundit kam pasur oferta të shkëlqyera. Unë u tërhoqa për shkak të fëmijëve të mi. Doja që ata të kishin një rritje normale përkrah mamit dhe babit. Sigurisht, kur puberteti tronditi, ata rrotulluan sytë nga unë dhe vazhdimisht më ngacmonin se isha një yll shumë i madh Michelle Pfeiffer për të porositur në shtëpi. Për fat të mirë, ata janë rritur - përfundoi Michelle në një intervistë për NBC.

 

Video e ditës