Ultimatum për Ronaldon: Ose do të ndryshojë qëndrim ose do të shkarkohet

Cristiano Ronaldo, një nga futbollistët më me përvojë të Manchester United/foto: EPA-EFE/Peter Powell

Premierliga angleze, Manchester United i ka dhënë ultimatum Cristiano Ronaldos, duke i kërkuar që të ndryshojë qëndrim ose në të kundërt do t'i ndërpritet kontrata, shkruan “Sky Sports”.

Ronaldo në vend të lojërave tërheq vëmendjen e publikut sportiv me sjelljen e tij, ai nuk u shfaq në fillim të përgatitjeve të United për shkak të “problemeve personale” dhe njëkohësisht kërkoi që të shitet te një ekip tjetër që do të luajë. në Champions League, por atij nuk iu plotësua dëshira.

Portugezi u rikthye në skuadër, e nisi ndeshjen me Brighton nga pankina, ndërsa ndaj Brentfordit ishte titullar. Megjithatë, me sjelljen e tij kur skuadra po humbiste, ai tërhoqi inatin e bashkëlojtarëve.

Ronaldo shpesh inatoset me shokët e skuadrës, inatos vendimet e tyre dhe nuk i mbështet kur nuk ecin mirë. Drejtuesit vendosi t'i jepte fund një sjelljeje të tillë dhe i dha një ultimatum duke i thënë të ndryshonte qëndrim ose do të shkarkohej para përfundimit të periudhës së tranzicionit.

Video e ditës