Mbrojtja ukrainase shkatërroi më shumë se 30 dronë në rajonet Odesa dhe Mykolaiv mbrëmë

Foto: MIA

Mbrojtja ajrore ukrainase shkatërroi më shumë se 30 dronë mbrëmë në një sulm të ri rus në rajonet Odesa dhe Mykolaiv në jug të vendit, thanë zyrtarët, raporton Beta.

Disa grupe dronësh janë nisur mbrëmë në një sulm masiv në të dy rajonet, tha zëdhënësja e komandës jugore të ushtrisë ukrainase.

Forcat ruse synojnë rregullisht rajone të Ukrainës jugore, përgjatë Detit të Zi, ku ndodhet infrastruktura e rëndësishme portuale për tregtinë detare.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës