Ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar një avion luftarak rus

duke luftuar Ukrainën/Foto: EPA

Kievi njoftoi sot se rrëzoi një avion luftarak rus mbi rajonet lindore të Ukrainës.

Mykola Oleschuk, komandanti i Forcave Ajrore të Ukrainës, tha në një deklaratë për Telegram se avioni rus Sukhoi Su-34 u rrëzua.

Informacione shtesë në lidhje me incidentin nuk janë dhënë dhe autoritetet ruse ende nuk kanë komentuar mbi pretendimet e Ukrainës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës