Ukrainasit pretendojnë se rusët nisën një sulm në rajonin perëndimor, duke prekur infrastrukturën

Një zonë e infrastrukturës u godit nga një sulm rus herët këtë mëngjes në rajonin perëndimor të Ukrainës, Vinnytsia, tha guvernatori rajonal.

“Fatkeqësisht, një vendndodhje e infrastrukturës është goditur”, shkroi Sergi Borzov në Telegram pas raportimeve për dronë që operojnë në zonë.

Autoritetet ukrainase ndonjëherë përdorin termin për t'iu referuar objekteve të përfshira në prodhimin e energjisë elektrike ose industri të tjera.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës