Ukraina shkatërroi 10 dronë të nisur nga Rusia

Forcat Ajrore të Ukrainës njoftuan sot se sistemet e mbrojtjes ajrore ukrainase shkatërruan të dhjetë dronët e lëshuar nga Rusia kundër Ukrainës gjatë natës, njoftuan mediat britanike.

Dronët u rrëzuan mbi rajonet Zaporozhye dhe Dnipropetrovsk të Ukrainës, tha Forcat Ajrore të Ukrainës në aplikacionin e komunikimit Telegram.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës