HMRC njofton për reshje lokale të rrëmbyeshme gjatë natës, moti nesër do të jetë i paqëndrueshëm

Moti me shi
Mot me shi / foto: Free Press / Dragan Mitreski

Deri në fund të ditës do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira, vende-vende jostabile me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë. Siç informon KMSHK-ja, proceset në vend, sidomos në orët e natës do të jenë më intensive me më shumë reshje të rrëmbyeshme, erë të fortë, shkarkime elektrike dhe kushte për paraqitje të breshërit.

Nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm i vranët dhe i freskët, i paqëndrueshëm në shumë vende me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.

Sipas HMRC-së, nga e hëna pritet stabilizim gradual i motit me rritje të shpejtë të temperaturave ditore.

Video e ditës