Një studente nga Sarajeva solli një armë në klasë dhe ua tregoi miqve të saj

Klasë / Foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

Një nxënës në shkollën e mesme të mjekësisë në lagjen e Sarajevës, Bjelava, solli sot një armë në klasë, pas së cilës drejtori thirri policinë, raportojnë mediat lokale.

Policia i sekuestroi armën studentes dhe nëna e saj u thirr për intervistim.

“Drejtori i shkollës ka njoftuar policinë se nxënësi i tyre ka sjellë në klasë një pistoletë me gaz pa municion dhe po e tregonte”, tha policia, duke shtuar se vajza, mosha e së cilës nuk bëhet e ditur, po ua tregonte armën nxënësve të tjerë. dhe këtë e ka konfirmuar edhe policia.të cilët kanë ardhur në thirrje.

Shkolla ende nuk e ka njoftuar zyrtarisht ngjarjen.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës