Vrasje në rrethinën e Shkupit, jozyrtarisht është vrarë babai i Gani Tushës

Një vrasje mizore ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën lokale nga Dollno në Bllacë të Gorno. Trupi i një 56-vjeçari është gjetur i plagosur me armë zjarri automatik.

Siç mësojmë bëhet fjalë për babanë e Gani Tushës, njeriun që dyshohet për vrasjen e kriminelit Oki dhe që aktualisht vuan dënimin me burg.

Edhe Ministria e Brendshme konfirmon vrasjen për Sloboden Pechat. Nga aty thonë se në orën 18.10:56. SVR Shkup ka raportuar se në afërsi të rrugës lokale nga Dollno-Gorno Bllacë, N.T. u gjet nga vëllai i tij Z.T. (XNUMX) pa shenja jete, me plagë me armë zjarri.

Ata shtojnë se aktualisht po merren masa për zbardhjen e rastit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës