Tetë persona të vrarë në një sulm me thikë në Kinë

Foto: MIA

Tetë persona u vranë dhe një person u plagos në një sulm me thikë në provincën qendrore kineze Hubei, thanë sot autoritetet.

Sulmuesi, një burrë 53-vjeçar që thuhet se kishte një sëmundje mendore, theri për vdekje tetë persona dhe plagosi një tjetër në qytetin Xiaogan, raportoi Xinhua.

I plagosuri ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Policia ndaloi sulmuesin.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës