Vritet luftëtari serb i MMA-së, Stefan Saviq, fitues i bronzit të Kampionatit Botëror

foto: instagram.com/mmasavezsrbije

Luftëtari serb MMA Stefan Savic (23) ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm nga plagët me thikë mbrëmë në orën 0:55 në qendër të Beogradit, konfirmoi “Sport Club”.

- Dy persona janë lënduar nga plagët me thikë mbrëmë në Beograd, njëri prej të cilëve ka ndërruar jetë në Qendrën Emergjente - njoftoi mëngjesin e sotëm H1.

Më vonë gjatë ditës u shfaqën informacione jozyrtare se bëhej fjalë për luftëtarin serb të MMA-së, Stefan Savic (23). Federata MMA e Serbisë e konfirmoi të vërtetën e këtyre pretendimeve rreth mesditës.

“Me keqardhje të thellë ju njoftojmë se përfaqësuesi ynë i ri Stefan Saviq vdiq tragjikisht në orët e para të mëngjesit”, njoftoi federata.

Savic, përfaqësues i Serbisë dhe medalje bronzi në Kampionatin Botëror MMA.

Suksesin më të madh në karrierën e tij e bëri në fund të vitit 2023. Më pas përfaqësuesja e Serbisë fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të MMA-s Amator që u zhvillua në Tiranë të Shqipërisë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës