Me fitore bindëse ndaj Marokut, Maqedonia do të luajë për vendin e 27-të në Botëror

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll sot ka festuar ndaj Marokut në “President's Cup”, e cila fitoi ndeshjen për vendin e 27-të në Kampionatin Botëror.

Fitorja e Maqedonisë sot 40:25 ishte e pritshme sepse Maroku para takimit konsiderohej si një autajder i madh. E vetmja epërsi e marokenëve ishte ajo fillestare 0:1, gjithçka më pas shkoi në favor të kombëtares sonë.

Seria jonë e parë ishte 5:0 kur kryesonim nga 2:2 në 7:2. Gjithçka që bëri Maroku në vazhdim ishte të arrinte në "minus 2". Megjithatë, në fundin e pjesës së parë rifituam avantazhin më të madh dhe shkuam në pushim me 18:12. Pjesa e dytë solli një lojë edhe më bindëse të hendbollistëve maqedonas, kështu që në fund arritëm një fitore bindëse me 15 pikë.

Martin Tomovski në portën tonë ai bëri një lojë të shkëlqyer me 12 pritje, ndërsa ishte më efektivi për ne Filip Kuzmanovski me nëntë gola të shënuar, Petar Atanasijevic pasoi me shtatë gola.

Maqedonia të mërkurën nga ora 18:00 e pret ndeshjen e fundit në luftën për vendin e 27-të ndaj përzgjedhjes së Koresë së Jugut.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.