Arrestohen gjashtë tatuazhistë me kokainë

Në Tetovë dje në ora 11:20, zyrtarë policorë nga SVR Tetovë kanë privuar T.J.(48), F.J.(20), D.B.(41), J.F.(35), N.A.(36) dhe një 17-vjeçar. të gjithë nga Tetova. Gjatë kontrollit në shtëpinë e T.J., ku ajo jeton me vajzën e saj F.J. dhe djalit 17-vjeçar, tek i cili u gjetën edhe personat e tjerë, të ekzekutuar me vendim gjykate, sekuestruan kokainë dhe iu gjetën sende me mbetje kokaine.

Më pas, në komisariatin e policisë F.J. ka raportuar se D.B. në disa raste e ka çuar në prostitucion dhe se së bashku me J.F. dhe N.A. i mundësoi të përdorte kokainë, njoftoi sot MPB.

Personat janë ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhen parashtresat përkatëse.

Video e ditës