Arrestohet Sergej Trifunoviq: Policia e kapi teksa blinte drogë

Sergej Trifunoviq në shfaqjen "Treni" / Foto: Facebook/Zvezdara Teatri

Aktori serb Sergej Trifunoviç (51) u arrestua sonte teksa blinte drogë. raporton media serbe “Kurir”.

Siç mësojnë jozyrtarisht, Trifunoviq është arrestuar pasi policia ka ndjekur veturën e burrit V.A. dhe ajo e kapi atë teksa dorëzonte drogën.

“Patrulla ka konstatuar se droga ishte duke u dorëzuar, ndaj ka vazhduar me arrestimin e personave – V.A. i cili ishte shënuar si shitës droge dhe Sergej Trifunoviq si blerës”, ka thënë një burim për “Kurir” dhe ka shtuar:

“Tek Trifunoviq është gjetur një pako me rreth 5 gramë marijuanë, ndërsa gjatë kontrollit të automjetit të përdorur nga VA janë gjetur rreth 40 pako me rreth 70 gramë marihuanë dhe çantën që e mbante nën kapuçin e veturës. Çanta."

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës