Arrestohet kirurgu i famshëm serb: I theu katër brinjë gruas së tij, e mbyti me kabllo dhe urinoi mbi të

Foto: BN

Mjeku i njohur i Akademisë Mjekësore Ushtarake në Beograd, 48 vjeç, i cili është edhe nënkolonel i Ushtrisë së Serbisë, nesër do të merret në pyetje në prokurorinë publike publike nën dyshimin se i ka shkaktuar lëndime të rënda gruas së tij. për "Lajme" nga ky institucion.

Mjeku i njohur, kirurg i Akademisë së Shkencave Mjekësore është ndaluar nën dyshimin se ka kryer dhunë në familje, gjegjësisht e ka rrahur brutalisht gruan e tij dhe i ka shkaktuar lëndime të rënda fizike. I ka thyer katër brinjë, po ashtu ajo ka një frakturë të krahut, si dhe hematoma (mavijosje) të shumta.

Sipas informacioneve fillestare, gruaja ishte viktimë e torturave mendore dhe fizike për një kohë të gjatë. Por në fillim ajo tha se ajo dhe burri i saj vetëm po debatonin.

Por në fund ajo prapë pranoi se ka pësuar dhunë, kërcënime me vdekje dhe rrahje, dhe i shoqi e ka abuzuar për një kohë të gjatë, ka urinuar mbi të dhe madje e ka mbytur me kabllo.

Mjekut i është konfiskuar menjëherë arma që posedonte.

Nuk dihet ende arsyeja e sulmit, por jozyrtarisht thuhet se bëhet fjalë për xhelozi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës