Arrestohet përdhunuesi nga Kërçovi, kërcënon me armë një “mikun” 30 vjet më të ri nga Rumania

Foto: mia.mk

Një 51-vjeçar banor i Kërçovës është arrestuar pasditen e djeshme pasi me armë zjarri ka sulmuar dhe kërcënuar fizikisht një vajzë 22-vjeçare nga Rumania, e cila ishte shoqe e tij, njofton MPB.

“Me datë 29.11.2022 në ora 15.00:51 në Kërçovë, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor Kërçovë ia kanë hequr lirinë J.A.(22) nga Kërçovë. Ai dyshon se e ka sulmuar fizikisht dhe ka kërcënuar me armë zjarri shokun e tij I.K.T (9) nga Rumania. Më pas, gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me urdhër të gjykatës, i janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë e tipit flamur të kuq të kalibrit 155 mm dhe 15 fishekë pistolete të kalibrit XNUMX mm”, thotë policia.

I dyshuari është ndaluar në stacionin policor, ndërsa për ngjarjen është njoftuar Qendra për Çështje Sociale në Kërçovë, e cila ka marrë masa për përkujdesje ndaj viktimës. Pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër kiçeviqit do të bëhet kallëzim përkatës.

Video e ditës