“Turkish Airlines” ka anuluar mbi 200 fluturime për shkak të stuhisë së pritshme të borës

Turkish Airlines ka anuluar rreth 240 fluturime gjatë ditëve në vijim për shkak të stuhisë së parashikuar, shoqëruar me reshje bore.

Numri i fluturimeve të anuluara në kompaninë kombëtare turke pritet të rritet. Nga fluturimet e anuluara deri më tani, 72 janë të brendshme dhe 166 ndërkombëtare.

Në njoftim thuhet se vendimet e anulimit janë marrë në përputhje me konkluzionin e Komitetit Meteorologjik për Situata Emergjente (MADCOM), dhe qytetarët paralajmërohen të kontrollojnë statusin e fluturimeve të tyre përpara se të arrijnë në aeroport, shkruan gazeta e Stambollit “Daily Sabah”. .

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës