Ka ndërruar jetë edhe viktima e tretë në aksidentin në magjistralen Shtip – Miladinovci, 37-vjeçare.

Komunikacioni në rrugën Shtip-Miladinoci/Foto: MPB

Rritet numri i viktimave në aksidentin e rëndë trafiku, i cili ndodhi në magjistralen Shtip-Miladinovci, rreth gjysmë kilometër nga rruga me pagesë afër fshatit Kadrifakovë. Zëdhënësja e SVR-Shtip, Gordana Panajotova, thotë se nga Spitali Klinik-Shtip kanë marrë njoftim se lëndimeve të rënda i ka nënshtruar edhe një grua 37-vjeçare.

Në përplasjen e tmerrshme mes dy makinave, një vajzë 15-vjeçare dhe një grua 62-vjeçare kanë humbur jetën në vend. Në spitalin e Shtipit janë trajtuar katër persona të lënduar.

Komunikacioni në këtë pjesë nga Shtipi deri te kryqëzimi afër Kadrifakovës është i ndërprerë dhe komunikacioni zhvillohet në rrugën e vjetër rajonale.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës