Trajneri Stankoviç ka vazhduar kontratën me Yllin e Kuq

Dejan Stankoviç do të jetë trajner i Yllit të Kuq deri në vitin 2025 / Foto: EPA-EFE / HUGO DELGADO

Shefi i shtabit profesional të Yllit të Kuq, legjenda e klubit, Dejan Stankoviq do të qëndrojë trajner i ekipit të parë deri në vitin 2025.

“Bardhekuqtë” e Beogradit fituan titullin, i pesti radhazi, ose i 33-ti në total në historinë e klubit.

- Ndihem fenomenal. Pas një sezoni shumë të mirë dhe të vështirë, bëmë një sukses të madh dhe nënshkrimi i kontratës është një konfirmim që së bashku mund të bëjmë gjithçka, për të menduar pozitivisht për të ardhmen. Dua të falënderoj klubin për besimin dhe durimin. Këto dy vite e gjysmë ishin të bukura, tani fillon një cikël i ri dhe akoma më i fortë.

Ky është vetëm një konfirmim që klubi besoi tek unë që nga dita e parë. Do të doja të falënderoja edhe djemtë e mi, pa ata nuk do të isha i kompletuar. Pa to nuk mund të arrija rezultate kaq të rëndësishme. Falenderoj edhe fansat që ishin gjithmonë me mua dhe më dhanë mbështetjen e tyre. Së bashku ne mund të bëjmë gjithçka - thotë Stankoviç për faqen e klubit.

Objektivat mbeten një fazë e madhe e grupeve me dy kurorë në Evropë dhe të përpiqemi ta çojmë klubin sa më larg që të jetë e mundur.

Video e ditës