Tragjedi në Strumicë: Një djalë 22-vjeçar ka mbetur i vrarë në një përleshje të përgjakshme mes dy familjeve

Komisariati/foto: EPA/EFE. Georgi Licovski

Një djalë 22-vjeçar ka mbetur i vrarë sonte në Strumicë në një përleshje mes dy familjeve, ku janë lënduar dy gra dhe një fëmijë gjashtëmbëdhjetë vjeçar.

Lajmin e ka konfirmuar për media drejtori i spitalit të Strumicës. Dr. Katerina Kuzmanovska, i cili bëri me dije se djali është goditur me thikë dhe është sjellë i vdekur në spital, ndërsa të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.

Sipas zëdhënëses së SVR Strumica, Alexandra Trayanova, një incident është raportuar në rrugën “Betovenova” në Tursko Maalo të qytetit, ndërsa policia po merr masa për zbardhjen e rastit.

Për më shumë informacion për këtë rast tragjik policia do të njoftojë nesër.

Video e ditës