Tragjedi në Serbi: Vdiq një nxënës, u hodh nga dritarja e klasës kur ra zilja.

Foto: Kuris.rs

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur sot në qytetin serb të Kaçarevës afër Pançevës, kur një djalë katërmbëdhjetë vjeçar është hedhur nga dritarja e shkollës. Sipas informacioneve jozyrtare, djali dyshohet se ka marrë disa pilula para se të vriste veten Kurir.rs.

Gjatë orëve të mësimit të gjuhës gjermane, në sy të shokëve dhe mësueses, ai është hedhur nga dritarja e klasës që ndodhet në katin e dytë të shkollës.

Djali ishte ulur në bankën e fundit dhe kur ra zilja për fundin e orës, vrapoi dhe u hodh nga dritarja. Trupi i tij u gjet në trotuarin e oborrit të shkollës dhe punonjësit e sigurisë denoncuan tragjedinë në polici.

Ata që e njihnin djalin thonë se ishte shok i mirë dhe shumë i dashur dhe i vlerësuar, student mesatar dhe vinte nga një familje ku nuk kishte probleme.

Në Kaçarevë, meqë ra fjala, jetojnë një numër i konsiderueshëm maqedonas - rreth 20 për qind e 7.000 banorëve janë të nacionalitetit maqedonas.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës