Tragjedi në NBA: Një tifoz humbi jetën në ndeshjen Sacramento - New Orleans

Foto: Sacramento Kings

Një tifoz humbi jetën gjatë ndeshjes së mbrëmshme të NBA Cup mes Sacramento Kings dhe New Orleans.

Sipas raportimeve të mediave në SHBA, tifozi u sëmur dhe vdiq menjëherë pas kësaj, pavarësisht reagimit të ndihmës së ardhshme. Ngjarja tragjike u konfirmua nga ekskluziviteti nga Kalifornia.

“Gjatë çerekut të parë të lojës Kings-Pelicans, një tifoz u sëmur. Shërbimet e urgjencës reaguan menjëherë dhe tentuan ta ringjallnin, por fatkeqësisht përpjekjet e mjekëve dështuan dhe tifozi ndërroi jetë. E gjithë organizata shpreh ngushëllimet më të thella për familjen dhe të dashurit e tifozit”, thuhet në deklaratë.

Informacionet janë se fansja ishte rreth 30 vjeç.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës