Tragjedi: Një vajzë ka humbur jetën në Karposh, një veturë e ka përplasur në një vendkalim për këmbësorë

Foto: Shtypi i Lirë

Një vajzë 24-vjeçare ka humbur jetën sonte në lagjen Karposh të Shkupit, pasi është përplasur në një vendkalim për këmbësorë në afërsi të City Mall. botuar A1on

Vajza ka qenë duke kaluar rrugën në një vendkalim për këmbësorët, kur një makinë Citroen e ka përplasur dhe e ka hedhur disa metra larg, duke i shkaktuar plagë fatale.

Jozyrtarisht, shoferi që e ka përplasur ka parakaluar një makinë tjetër, e cila është ndalur në vendkalimin e këmbësorëve.

Sipas Fokus, drejtuesi i “Citroen”-it është 22 vjeç, ndërsa Ministria e Brendshme njofton më vonë detaje për aksidentin.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po kryen kontroll.

Detaje nga aksidenti në “City Mall”: Ka një tjetër viktimë, djali i plagosur është dërguar në spital

Video e ditës