Recetë tradicionale për makalo maqedonase që ruan imunitetin

Foto: YouTube / Ekrani i printimeve

Jo vetëm që është e shijshme, por edhe mbron imunitetin tuaj. Provojeni dhe shikoni vetë. Për të gjithë ata që e duan hudhrën, e veçanërisht për ata që nuk mund ta hanë të gjallë, makaloja maqedonase është një gjë e vërtetë - do të shijoni shijen, do ta mbroni imunitetin, por edhe trupin nga gripi dhe sëmundje të tjera. Prandaj, hudhra quhet edhe një antibiotik natyral.

Makalo me hudhër është një shtesë e shkëlqyeshme për skarë, zierje, patatet e pjekura… Plotëson gatime të ndryshme dhe u jep atyre një shije të veçantë. Maqedonasit zakonisht praktikojnë trashjen me bukë të njomur në makalo. Është një kënaqësi e vërtetë!

Përbërësit:

- 1 kokër hudhër
- kripë sipas dëshirës
- 5 lugë vaj, e ndoshta edhe më shumë
- 3 lugë gjelle uthull
- 400 ml ujë të vakët
- 2-3 speca të vegjël djegës të pjekur
- majdanoz sipas dëshirës

përgatitja:

Pastroni kokrrat dhe i shtrydhni. E vendosim në një tas pure druri dhe mund ta vendosim edhe në blender. Por një tas prej druri është shumë më i mirë sepse jep një shije të veçantë. Shtoni kripën. E grijmë derisa të përftohet një masë e lëmuar si majoneza (mund të zgjasë pak më shumë, por sekreti qëndron tek pasta e gjatë). Shtoni vajin dhe përziejini derisa të jetë e qetë. Shtoni gradualisht uthullën dhe përzieni gjithçka.
Më pas shtoni ujë të vakët dhe përzieni mirë. Shtoni specat djegës dhe majdanozin e grirë hollë.

Paralajmërim:

Mund t'i rrisni ose pakësoni përbërësit, në varësi të shijes. Makalo ruhet në frigorifer.

Video e ditës