Toshkovski: Policia duhet të jetë në lartësinë e detyrës së zgjedhjeve

Foto: MIA

Në prag të dy cikleve të ardhshme zgjedhore, ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, në takimin e sotëm të punës me kryesinë e Njësisë së Punëve të Brendshme Karposh, ka kërkuar që të ndërmerren të gjitha masat dhe aktivitetet e nevojshme në mënyrë që policia të në lartësinë e detyrës dhe mundësoi zbatimin e një procesi zgjedhor paqësor dhe demokratik.

Siç informojnë nga MPB-ja, në takim menaxhmenti i EVR Karposh ka prezantuar strukturën dhe personelin e Njësisë dhe ka potencuar disa probleme me të cilat ballafaqohen në funksionim sa i përket resurseve njerëzore dhe mjeteve materiale dhe teknike.

Bashkëbiseduesit kanë konstatuar se është e nevojshme të investohet dhe të punohet në të ardhmen në drejtim të ngritjes së motivimit dhe kushteve në të cilat punojnë punonjësit e policisë, sepse policia është fytyra e shtetit, njofton MPB.

Në prag të dy cikleve zgjedhore, të cilat nuk priten, ministri Toshkovski kërkoi që të ndërmerren të gjitha masat dhe aktivitetet e nevojshme, në mënyrë që policia të jetë në lartësinë e detyrës dhe të mundësojë realizimin e një procesi zgjedhor të qetë dhe demokratik.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës