Toshkovski: Sjellja e kryeministrit Xhaferi ndaj punonjësve të MPB-së është e papranueshme

Pançe Toshkovski, Ministër Teknik, Foto: Facebook Toškovski

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, përmes një deklarate reagon në lidhje me videon e djeshme që u shfaq në opinion, ku shihet se si kryeministri teknik Talat Xhaferi, siç thuhet, ka hyrë pa paralajmërim në ambientet e Departamentit për Çështje Administrative në Tetovë. , ku për momentin zyrtarët e autorizuar kryenin detyrat e punës.

“Si Ministër i Punëve të Brendshme dhe mbi të gjitha si person, besoj se çdo punonjës i MPB-së meriton respekt maksimal, pavarësisht nga pozicioni i tij brenda hierarkisë apo çdo përkatësie dhe se respekti duhet të shprehet nga të gjithë. pavarësisht nëse kryeministër, ministër apo ka ndonjë detyrë tjetër. Një sjellje e tillë e kryeministrit ndaj punonjësve, veçanërisht ndaj një kolegu, e konsideroj të palejueshme, të pahijshme dhe të pahijshme për një person që kryen një funksion të tillë dhe aq më tepër për faktin se sipas informacioneve që kam marrë. ajo grua është gruaja e një burri që ka dhënë jetën në kryerjen e detyrave të punës, pikërisht si pjesëtar i MPB-së”, thuhet në reagimin e ministrit teknik të Punëve të Brendshme Toshkovski.

Në të njëjtën kohë ai kërkon nga kryeministri teknik Xhaferi që të kërkojë falje për sjelljen e tij në RV Tetovë.

“Në atë drejtim, mendoj se më e pakta që mund të bëjë kryeministri teknik Talat Xhaferi në këtë moment është të kërkojë falje për këtë sjellje dhe të përmbahet nga veprime të tilla në të ardhmen, të cilat sigurisht që nuk do të kontribuojnë në përmirësimin e punës së institucioneve. “thuhet në reagimin e ministrit Toshkovski”, thonë nga MPB.

Kryeministri teknik Talat Xhaferi dje ka qëndruar në një vizitë të paparalajmëruar në SVR Tetovë dhe ka vizituar zyrat ku dorëzohen kërkesat dhe fotografohen qytetarët për letërnjoftime, pasaporta dhe patentë shoferë me emrin e ri kushtetues të shtetit. 

VIDEO: Xhaferi pa paralajmërim ka vizituar SVR Tetovë, me ton të ashpër ndaj punonjësve “çka është bërë deri më tani”

VIDEO: Xhaferi pa paralajmërim ka vizituar SVR Tetovë, me ton të ashpër ndaj punonjësve “çka është bërë deri më tani”

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës