Toshkovski paralajmëroi përshpejtim të procedurës për dhënien e dokumenteve personale

Foto: Ekrani i printimit

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, në ditën e parë të punës së mandatit të tij, vizitoi Seksionin për çështje administrative Shkup në objektin e RTM-së dhe stacionin "Prolet" për të konstatuar menjëherë gjendjen aktuale në rajon. lëshimin e dokumenteve personale. Në një postim në Facebook, Toshkovski thekson se sërish është krijuar kaos në dhënien e dokumenteve personale. Toshkovski paralajmëroi masa intensive me qëllim që në një kohë të shkurtër të normalizohet puna dhe çdo qytetar të mund të marrë dokument në procedurë dinjitoze.

“Më vjen shumë keq që duhet të deklaroj se situata me dhënien e dokumenteve personale nuk është e njëjtë me atë që e lamë ne, pra në këto tre javë pasi u largova nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme në Qeverinë teknike. Në vend që të bëhet një hap përpara, përsëri është krijuar kaos, punojnë më pak sportele dhe është shtuar numri i njerëzve që presin, thekson Toshkovski në njoftim.

Ministrja bën të ditur se brenda një kohe të shkurtër do të merren masa intensive në mënyrë që çdo qytetar të marrë dokumentin e tij në një procedurë dinjitoze.

- Ministria e Punëve të Brendshme është një shërbim për qytetarët dhe në këtë kontekst shërbimet administrative janë një nga fushat kyçe dhe për këtë arsye në periudhën e ardhshme do të marrim masa intensive për të normalizuar punën në një periudhë të shkurtër kohore dhe çdo qytetari mund ta marrë dokumentin e tij në procedurë dinjitoze dhe në afat të arsyeshëm, thuhet në postimin në Facebook të ministrit Toshkovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës