Toshkovski: Do të punoj pa u lodhur për të përmirësuar kushtet e jetesës së të gjithëve

Pançe Toshkovski/, foto Sloboden Pechat, Slobodan Gjuriq

Pasi VMRO-DPMNE shpalli propozimet për ministrat e rinj, Pançe Toshkovski e bëri të ditur propozimin e tij për ministër të Punëve të Brendshme. Ai në njoftim thotë se “me nder të madh e pranon këtë vendim që për të paraqet përgjegjësi dhe obligim të madh ndaj të gjithëve”.

“Sonte, pas propozimit të kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, Komiteti Ekzekutiv dhe ai Qendror kanë marrë vendim me të cilin më propozojnë për Ministër të Punëve të Brendshme në Qeverinë e re. Sinqerisht e falënderoj Mickoskin, si dhe të gjithë anëtarët e Komitetit Ekzekutiv dhe Qendror për besimin dhe mbështetjen që më dhanë, premtoj se do të punoj pa u lodhur për të përmirësuar kushtet e jetesës së të gjithë qytetarëve dhe për të siguruar një jetë të sigurt, të begatë dhe të drejtë. Maqedonia”, ka shkruar Pançe Toshkovski në profilin e tij në Facebook.

 

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës