"Ai është Satani dhe një xhuxh": Rrjedh një regjistrim audio i dy rusëve të pasur duke fyer brutalisht Putinin

FOTO: Vladimir Putin EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Shoqëria ruse është tronditur nga një skandal pasi u shfaq një regjistrim audio në të cilin dy rusë të pasur, mbështetës të shquar të Vladimir Putin, ata ofendojnë presidentin rus. Ish-senatori rus Farad Akhmedov dhe producenti muzikor i Moskës Joseph Prigogine Ata e quajnë presidentin rus "Satan" dhe "xhuxh" në video, thuhet në raportet Daily Mail.

Regjistrimi i bisedës telefonike mes të dyve u transmetua në “Channel 5” ukrainas dhe shumë shpejt u përhap në media të tjera, madje arriti deri në Shërbimin e Sigurisë Ruse (FSB), shkruan “Daily Mail”.

Akhmedov dhe Prigozhin komentojnë pushtimin e Putinit në Ukrainë, dënojnë dështimet e Kremlinit dhe madje komentojnë lartësinë e Putinit.

Çdo kritikë ndaj Putinit në Rusi është e rrallë – veçanërisht në mesin e atyre që përfituan nga ngritja e Putinit në pushtet. Ata që shpallen fajtorë për fyerje të shtetit rus, ushtrisë ose vetë Putinit përballen me dënime të ashpra dhe madje edhe burgime.

Pasi audio u publikua për publikun, media e pavarur ukrainase dhe ruse analizuan regjistrimin e 24 janarit.

Sipas analizës, Akhmedov dëgjohet duke thënë se me fillimin e luftës në Ukrainë, qeveria ruse shkatërroi të ardhmen e tyre dhe të fëmijëve.

“Ai është Satanai”, shton Akhmedov, duke iu referuar presidentit rus dhe vazhdon kritikat e tij ndaj nënkryetarit të Këshillit të Sigurimit rus. Dimitri Medvedev, i cili ishte president nga 2008 deri në 2012.

“Si Putin dhe Medvedev janë famëkeq. Ata liliputë nuk janë në dorën e saj”, thotë Akhmedov në video.

Putin - i cili shpesh vesh këpucë me taka të larta - dihet se është shumë i ndjeshëm kur bëhet fjalë për gjatësinë e tij 170 cm, kështu që disa thonë se edhe ai vuan nga "kompleksi i Napoleonit", por Medvedev është edhe më i shkurtër se shefi i tij sepse është vetëm 163 centimetra. i gjatë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës