Todor Geçevski është drejtori i ri sportiv i Rabotniçkit

foto: facebook/Goran Gerasimovski

Ish përfaqësuesi i Maqedonisë Todor Gechevski dhe është zyrtarisht drejtori i ri sportiv i Klubi i basketbollit Rabotniçki.

Një vendim i tillë vjen menjëherë më parë turneun kualifikues për Euro-kupën e FIBA-s që do të organizohet në Shkup nga data 2 deri më 5 tetor.

Kujtojmë se Rabotniçki do të luajë në grupin kualifikues “A” me Donar Groningen (Holandë), Sabah (Azerbajxhan) dhe Rapid Bukuresht (Rumani).

Geçevski pret një sezon të mirë për KK Rabotniçkin, si në garat vendore ashtu edhe në skenën ndërkombëtare.

Kryetari i Komunës Qendër, Goran Gerasimovski thotë se me sinjalin e qëndrueshëm dhe gatishmërinë e ekipit, pritshmëritë janë fitore të reja dhe rikthim në lavdinë e vjetër.

Në të njëjtën kohë, Gerasimovski u bën thirrje tifozëve që të dalin në tribuna dhe të japin mbështetjen e tyre së bashku për të inkurajuar klubin që t'i kthehet rrugëve të vjetra të fitoreve.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës