Adoleshenti që masakroi nëntë persona në një shkollë në Vraçar refuzon të shohë nënën e tij

Foto Shtypi i Lirë

Kosta K., i cili vrau nëntë nxënës dhe roje në shkollën fillore Vladislav Ribnikar në Beograd më 3 maj, u burgos në Klinikën për Neurologji dhe Psikiatri të Qendrës Klinike Serbe.

Aty u vendos sepse kur kreu masakrën në shkollë, ishte 13 vjeç dhe është i mitur.

Siç raportojnë mediat në rajon, pak ditë më parë ai ka pasur një vizitë nga nëna e tij, por nuk ka dashur ta shohë.

“Nëna dëgjoi të bërtitura teksa priste në korridor dhe më pas i thanë se djali i saj refuzonte vizitat, kështu që ajo u kthye pa thënë asnjë fjalë dhe shkoi në shtëpi. Mjekët që punojnë në ekzaminimin e Kostës janë habitur nga reagimi i tij, ka bërë të ditur një burim nga spitali.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës