Një adoleshente goditi me thikë një shok klase në një shkollë në Perth

Policia Australiane / Foto: Rafael Ben-Ari / Syri i Kameleonëve / Avalon / Profimedia

Një vajzë 15-vjeçare është akuzuar se ka goditur me thikë një djalë 16-vjeçar në shkollën e mesme Karin në Perth të Australisë.

Ky informacion erdhi pasi nxënësja e klasës së tetë Alina A. (14) qëlloi mëngjesin e sotëm në shkollën në Bryansko dhe vrau Maria N, plagosi disa djem të tjerë dhe më pas vrau veten.

Shërbimet e urgjencës mbërritën në vendngjarje rreth orës 10 të mëngjesit me orën Australiane. raporton 9news.

Adoleshenti u dërgua në spitalin Royal Perth me lëndime të lehta.

Vajza u shtrua në spital dhe mori kujdesin e duhur.

Policia tha pas ngjarjes se nuk ka pasur kërcënim për studentët e tjerë.

“Nuk ka asnjë kërcënim as për shkollën dhe as për komunitetin e gjerë, situata është nën kontroll”, njofton policia.

Drejtoresha e shkollës ka kontaktuar prindërit përmes një letre ku thotë se “policia është përgjigjur shpejt dhe nuk ka arsye për shqetësim”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës