Adoleshentët vranë një grua të moshuar në Britani për të marrë pensionin

Policia Britanike / Foto: EPA

Dy djem, vetëm 14 dhe 15 vjeç, janë arrestuar me dyshimin për vrasje pasi pensionistja Joy Middleditch, 82 vjeç, vdiq pas një grabitjeje në shtëpinë e saj në Suffolk. Gruaja është gjetur e shtrirë në dyshemenë e shtëpisë së saj, pas së cilës është dërguar në spital në gjendje kritike për jetën, ku ka ndërruar jetë. Shkaku i vdekjes ende nuk është përcaktuar.

Adoleshentët arrestohen dhe merren në pyetje nga policia. Middleditch ishte i vetëdijshëm kur u gjet dhe u tha të afërmve dhe policisë se dëgjoi një zhurmë në derë përpara se dy burra të maskuar të futeshin me forcë brenda dhe ta rrëzonin përtokë.

I vodhën çantën dhe e gjetën në rrugë. Dyshohet se adoleshentët hynë në shtëpinë e saj për t'i vjedhur paratë e pensionit.

Të afërmit e pensionistes thanë se ajo ishte një person i fortë dhe i vendosur që e donte jetën.

– Ajo ishte një person i sjellshëm që, për fat të keq, na u hoq shumë shpejt. Inkurajojmë dëshmitarët apo këdo që ka informacion të kontaktojë policinë – tha policia.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës