Tina Turner mbush 80 vjeç: Unë jam shumë e moshuar për të dëgjuar se si dhe çfarë duhet të bëj. E dua tani dhe këtu! (FOTO)

Foto: Profimedia

Mbretëresha e rock and roll Tina Turner ka mbushur 80 vjeç. Përveç aftësive të saj të mahnitshme vokale, ajo ka energji të rrezatojë sa herë që del në skenë. Edhe pse është gjithmonë e qeshur, Tina ka vuajtur shumë në jetë.

Profimedia

Tina u abuzua nga ish-burri i saj Ike Turner, me të cilin ishte martuar nga 1962 deri në 1978.

Profimedia

Ajo u takua me Ike në një klub nate kur ishte 19 vjeç dhe ata menjëherë filluan të bashkëpunonin dhe hiti i parë "River Deep, Mountain High" u ngjit lart në top listat. Por bashkëpunimi i tyre nuk ishte ideal.

Profimedia

Ike filloi të ngacmonte Tina çdo ditë dhe shumë shpesh ajo përfundonte me gjak dhe të nxira.

“Unë i përplasa Tinës. E shtyva për tokë pa ndonjë arsye. "Por unë nuk e rraha aq sa thotë ajo", pranoi Ike.

Profimedia

Ndërsa ishte në një turne të përbashkët në Dallas, Ike e rrahu atë. Ajo priti të binte në gjumë, pastaj vuri gota për të fshehur mavijosjet dhe iku me 36 cent në xhep. Ajo u fsheh në një motel aty pranë dhe me ndihmën e një avokati dhe miqtë e tij shkuan në Los Angeles.

Ike më pas tha: "Ai mund të marrë gjithçka, vetëm emrin tim - jo!". Në vitin 2007, Ike Turner vdiq nga mbidoza e kokainës.

Profimedia

Tina nuk i harroi kurrë ditët kur u torturua fjalë për fjalë. Në 1985 ajo u takua me producentin e muzikës Erwin Bach, me të cilin u regjistruan në 2013.

Tina nuk ka frikë nga mosha dhe vazhdon të ecë. Ai tha disa vjet më parë: "Të pesëdhjetat janë tridhjetë të reja, dhe të shtatëdhjetat janë pesëdhjetë të reja. Nuk ka rregulla që mosha dikton se si visheni apo si silleni. Unë jam shumë i moshuar për të dëgjuar se si dhe çfarë duhet të bëj. "Unë e dua këtu dhe tani".

Profimedia

Vitin e kaluar, jeta i dha asaj një moment tjetër të dhimbshëm - vdekjen e djalit të saj Craig.

Tina thotë se ajo është një grua e fortë që i mbijetoi divorcit, por nuk e lejoi atë të prishej pavarësisht nga të gjitha katastrofat e jetës.

Profimedia

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës