TFT do të luajë në kualifikueset e FIBA's Champions League

tft mzt
TFT do ta përfaqësojë Maqedoninë në kualifikueset e League of Legends/Foto: kfsm.mk

Ekipi i TFT do të përfaqësojë Maqedoninë në kualifikimet e FIBA Champions League.

Fituesi i Kupës së Maqedonisë mori një vend pasi francezi Po Ortez nuk mori licencë për të luajtur në kampionatin vendas për shkak të problemeve financiare dhe duhej të luante në fazën e grupeve.

Në vend të Sipas Ortez do të jetë Strasburgu, dhe TFT do të luajë në kualifikueset e Ligës.

Përfaqësuesja jonë para shortit të 7 korrikut është në kapelën e gjashtë të fundit së bashku me FMP M. (Serbi), Golden Eagle J. (Kosovë) dhe Patriot Levice (Sllovaki).

Kapitulli i parë: Bakker Beers (Danimarkë), Brose Bamberg (Gjermani), Tofas Bursa (Turqi), Unicaja (Spanjë)

Kapela e dytë: Freiburg O. (Zvicër), Karhu K. (Finlandë), Keravnos (Qipro), Opava (Republika Çeke)

Kapela e tretë: Aegis K. (Hungari), Nyners Ch. (Gjermani), Rio Breogan (Spanjë), SL Benfica (Portugali)

Kapela e katërt: Budivelnik (Ukrainë), OSHC Voluntari (Rumani), Parnu S. (Estoni), Šiauliai (Lituani)

Kapela e pestë: Hiros Den Bosch (Holandë), Lester R. (MB), Norrkoping D. (Suedi), S. Gmunden (Austri)

Video e ditës