Policia e Tetovës: Qytetarët të mos shqetësohen, policët do të praktikojnë të shtënat

SPB Tetovë / foto: MPB

SVR Tetovë njofton banorët e rajonit të Pollogut se policët këto ditë do të kryejnë ushtrime në mjedis të hapur për përdorimin e armëve të zjarrit. Ushtrime janë planifikuar në rajonin e Tetovës dhe Gostivarit.

- Më 7, 8 dhe 9 qershor, MPB-ja e Tetovës do të kryejë qitje luftarake në qendrën e qitjes “Erebino”, e cila kryhet çdo vit me pjesëtarë të Policisë së Tetovës, njoftoi sot MPB-ja e Tetovës. .

Sipas informacioneve të SVR Tetovë, më 7 qershor në vendin e quajtur “Mavrovska brana” në Mavrovë, më 8 qershor në fshatin Ajievci të Rostovit dhe më 12 dhe 13 qershor në poligonin e improvizuar të qitjes në vendin e quajtur “Rudina”. të shtëna në fshatin Volkovi nga pjesëtarët e policisë së Gostivarit

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës