Tetovë: Dënohen 6373 shoferë për parkim të paligjshëm, sekuestruar 4432 automjete nga “spider service” në vitin 2022

Foto: Alsat

Gjatë vitit 2022, RSV Tetovë ka regjistruar gjithsej 6373 masa të shqiptuara ndaj drejtuesve të mjeteve për shkak të parkimit të paligjshëm të automjeteve. Të dhënat statistikore të policisë së Tetovës tregojnë se gjatë vitit 2022, nga numri i përgjithshëm i masave të marra për parkim të paligjshëm, 4432 automjete janë kapur nga “spider service”.

Vitin e kaluar 2022 në rajonin e gjerë të Tetovës numri i përgjithshëm i masave lidhur me parkimin e paligjshëm ishte 6373. Numri më i madh i masave të vitit të kaluar janë shqiptuar në dhjetor (822), nëntor (772), tetor (711) dhe korrik (691). ). Shkelësit presin gjoba, të cilat në varësi të kundërvajtjes variojnë nga 45 deri në 180 euro në denarë, njofton zëdhënësi i RSH Tetovës, Marjan Josifoski.

Vetëm ditën e djeshme efektivët e policisë morën 21 masa që sanksionuan automjetet e parkuara pa leje, kryesisht në zonën qendrore të qytetit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës