Tetovec ka kërcënuar një gazetar për lajme të publikuara, ka marrë kallëzim penal

SPB Tetovë / foto: MPB

MPB-ja ka paraqitur kallëzim penal kundër VA (37) nga Tetova, për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për kryerjen e veprës penale të “rrezikimit të sigurisë”.

“I akuzuari duke përdorur një aplikacion celular i ka dërguar mesazhe kërcënuese një gazetari në lidhje me një video lajm të publikuar më parë”, tha policia.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës