Tensionet në dhomën e zhveshjes së PSG-së, Ramos parandaloi një sherr mes Mbappe dhe Neymar

Kylian Mbappe dhe Neymar nuk dorëzohen/foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

Lojtarët e PSG-së e kanë hapur në mënyrë të shkëlqyer sezonin e ri, duke shënuar 10 gola në dy ndeshjet e para, por në dhomën e zhveshjes së “shenjtorëve” është tensionuar pasi dy yjet, Kylian Mbappe dhe Neymar nuk e durojnë dot. Ish-kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka penguar përleshjen e tyre.

Sipas gazetës, dy futbollistët fillimisht kanë hedhur shishe uji në drejtim të njëri-tjetrit, e më pas kanë nisur të përleshen fizikisht, por në atë moment Ramos ka reaguar dhe ka qëndruar mes tyre dhe ka parandaluar një incident më të madh.

Në xhiron e dytë të Ligue 1, PSG me 5:2, por edhe tifozët e “Parkut të Princave” e panë se marrëdhënia mes Neymar dhe Mbappe nuk është më e mira.

Mbappé pati mundësinë që në minutën e 23-të të kalonte PSG-në në avantazh, por penalltia nuk realizoi dhe nervozizmi u dallua gjatë gjithë ndeshjes, duke kulmuar kur i kërkoi Neymarit që ta lejonte të ekzekutonte një tjetër penallti.

Braziliani nuk e dha topin dhe kjo zemëroi Mbappen, i cili këtë verë nënshkroi një kontratë të re trevjeçare me PSG-në, me të cilën përveç pagës së madhe prej 50 milionë eurosh në sezon, mori edhe fuqi të mëdha. Mediat franceze spekulojnë se Mbappé e ka fjalën e fundit për transferimet, pra drejtuesit konsultohen me të për çdo përforcim apo shitje të një lojtari.

Pas fishkëllimës së fundit të arbitrit, tensionet mes Mbappe dhe Neymar kulmuan në dhomën e zhveshjes, ku me përvojë Sergio Ramos parandaloi një sherr mes Neymar dhe Mbappe, shkruan “Le Parisien”.

Menjëherë pas incidentit, drejtuesit e PSG-së i thirrën në bisedë dy yjet, ku drejtori sportiv Luis Campos u shpjegoi se të gjitha mosmarrëveshjet duhet të zgjidhen në dhomën e zhveshjes dhe jo në fushë para kamerave televizive.


Dy futbollistët dyshohet se kanë lëshuar topin, por në të njëjtën kohë ka raportuar se Mbappé ka kërkuar nga drejtuesit e PSG-së që të shesin Neymar deri në fund të afatit kalimtar të verës.

Video e ditës